Kabliai automobiliams

Automobilių kablių montavimas ir pardavimas Klaipėdoje

Automobilinio kablio (farkopo) pagrindinė funkcija yra gabenti įvairius krovinius. Tai gali būti įvairios paskirties priekabos, turistiniai nameliai ar dviračių laikikliai. Yra ir daugiau krovinių gabenimo prietaisų: ant stogo tvirtinamos bagažinės, daiktų tvirtinimas ant automobilio stogo, tačiau taip yra padidinamas oro pasipriešinimas ir padidėja sunaudojamo kuro sąnaudos, atsiranda nemalonus triukšmas, o auto įvykio metu taip pritvirtintas krovinys kelia didesnį pavojų kitiems eismo dalyviams. Šių problemų galima išvengti pasirinkus automobilio kablį.

Šiais laikais galima pagal užsakymą įsigyti automobilį su gamykloje sumontuotu vilkimo kabliu. Dažniausiai tai būna elektriniai, nenaudojant paslepiami kabliai, kurių elektroninis valdymo blokas atjungia originalią parkavimo sistemą ir, priklausomai nuo krovinio svorio, įtakoja automobilio variklio, bei stabdymo sistemų darbą. Dauguma automobilių gamintojų dar gamykloje numato kur ir kaip jame gali būti tvirtinamas priekabos kablys. Tai žymiai supaprastina patį montavimo procesą ir dažnai kabliai automobiliams gali būti sumontuoti savarankiškai. Tačiau kablio montavimas nesibaigia ties metalinės konstrukcijos pritvirtinimu. Reikia pajungti ir elektrinę jo dalį.


Senesniuose automobiliuose priekabos rozetė pajungiama parinkus reikiamus laidus pagal schemą ir juos pajungus prie automobilio žibinto. Tuo tarpu daugumoje naujesnių automobilių prisijungti tiesiogiai prie žibinto laidų negalima. Galiniai žibintai juose yra valdomi automobilio kompiuterio, kuris, pamatęs padidėjusį elektros srovės suvartojimą žibintuose užfiksuos kaip elektros gedimą, o padidėjusi apkrova gali sugadinti jautrius automobilio elektronikos komponentus. Naujesniuose automobiliuose yra būtina montuoti papildomą kablio modulį, kuris nenaudoja automobilio žibintams perduodamos elektros srovės priekabos žibintams užmaitinti. Panaudojus tokį elektrinį kablio modulį automobilio žibintų grandinėje nebus sukurta papildoma apkrova ir bus išvengiama gedimų. Šiuo atveju automobilio kablio montavimas bus sudėtingesnis, todėl montavimo darbus geriau patikėti profesionalams.


Kablių automobiliams privalumai:

1. Galimybė tempti priekabą.
2. Minimali apsauga automobilio bamperiui.
3. Galimybė gabenti didesnį krovinį nei pačio automobilio gabaritai – turistiniai nameliai, kateriai ir pan.
4. Patogu aktyvaus poilsio mėgėjams, keliautojams, dirbantiems saugiai transportuoti dviračius, vandens motociklus, darbo priemones ir pan.


   Mes prekiaujame ir montuojame patikimų ir gerai Europoje žinomų gamintojų automobilių kabliais, jų elektrinėmis dalimis ir priedais. Pasirinkus mūsų parduodamus kablius ir profesionalių meistrų paslaugą Jums neteks nerimauti dėl savo krovinio saugumo – beliks tik mėgautis kelione.