„Android Auto“ debiutavo 2015 m. ir šiandien yra integruota į daugiau nei 500 modelių, kuriuos gamina maždaug 50 skirtingų automobilių gamintojų.
Apple CarPlay
„Apple CarPlay“ yra automobilio informacinė ir pramogų sistema, parduodama nuo 2014 m. „Apple“ teigimu, „CarPlay“ yra išmanesnis ir saugesnis būdas naudoti „iPhone“ vairuojant.
Ar
mano automobilis palaiko išmaniąsias telefono sąsajas?
Jei įsigijote naują automobilį, šią informaciją, be abejo, pardavėjas jums pateikė ir pristatė kaip didelį privalumą. Tiesa sakant, gamintojai net nebesiūlo diegti savo navigacinių sistemų, kai yra „Android Auto“ ir „CarPlay“. O jei nežinote, ar jūsų automobilis palaiko šias sistemas visą naujausią suderinamų gamintojų ir modelių sąrašą galite peržiūrėti AndroidAuto ir Apple CarPlay oficialiuose svetainėse.
Ar galima įdiegti išmaniąsias telefono sąsajas jei automobilis jų neturi?
Taip. Jeigu gamykliškai nėra šių sistemų, jas galima įdiegti, sumontavus adapterį.
Kaip prijungti telefoną prie automobilio?
Norint pasiekti „CarPlay“, reikia „iPhone“ 5 ir naujesnių.
Jei turite 9 ar senesnę „Android“, į savo telefoną atsisiųskite „Android Auto“ programą. Naudojant Android 10, „Android Auto“ yra integruotas, todėl norint pradėti nereikia programos.
O pats prijungimas labai paprastas – tereikia prijungti telefoną prie automobilio USB lizdo. Pirmą kartą jungiantis telefone automatiškai atsivers „Android Auto“ ar „Apple CarPlay“ nustatymai ir reikės atlikti prašomus susiejimo veiksmus. Keli paspaudimai ir telefonas susietas.
Kokios telefono programos veiks su Android Auto ir Apple CarPlay?
„CarPlay“ ir „Android Auto“ palaiko kitas jūsų programas, pvz., mėgstamas muzikos, pranešimų, balso ir maisto užsakymo programas. Taip pat palaikomos automobilių gamintojų sukurtos programos, todėl galite valdyti daugiau savo automobilio funkcijų. Galite suasmeninti savo sąsają, tiksliai pertvarkydami, kaip jūsų programos bus rodomos, naudodami savo telefono sistemos nustatymus. Be to, programų kūrėjai turi prieigą prie įvairių įrankių ir šablonų, kurie leidžia jiems pasiūlyti išmanesnius ir saugesnius naudojimo automobilyje būdus.
Abi platformos ypatingą dėmesį skiria navigacijos ir muzikos programoms, nes tai yra dvi dažniausiai naudojamos išmaniojo telefono funkcijos, kurių jums prireiks vairuojant. Dauguma pagrindinių šių programų, tokių kaip „Apple Music“, „Spotify“, „YouTube Music“ ir „Audible“, palaikomos tiek „Android Auto“, tiek „Apple CarPlay“, taip pat svarbios navigacijos programos, tokios kaip „Apple Maps“ ir „Google Maps“.
Geros naujienos yra tai, kad „CarPlay“ ir „Android Auto“ nuolat atnaujinami, įtraukiant vis daugiau trečiųjų šalių programų!
Valdymas balsu naudojant „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“.
„Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ ypatingą dėmesį skiria laisvų rankų įrangos valdymui, naudojant atitinkamus balso padėjėjus. „Siri“ ir „Google Assistant“ leidžia vartotojams valdyti pagrindines funkcijas naudodami balso komandas, tiesiog bakstelėdami mikrofono mygtuką. Integracija su ant vairo pritvirtintais valdikliais, jei yra, leidžia tai padaryti nenuimant rankų nuo vairo.
Balso komandomis galima valdyti daugumą „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ funkcijų, įskaitant skambinimą konkretiems kontaktams, pasirinktų garso takelių ir grojaraščių paleidimą arba navigaciją į nustatytą vietą. Balso asistentai taip pat gali perskaityti gaunamus pranešimus, pvz., pranešimus iš „WhatsApp“, ir netgi leisti jums siųsti atsakymą balso komanda.
Ar saugu Android Auto ir Apple CarPlay prijungti automobilyje?
Tiek „Apple CarPlay“, tiek „Android Auto“ nerenka ir nekopijuoja į automobilio sistemas jokių telefone esančių duomenų. Vienintelis įrašomas dalykas – telefono identifikacija, kad kitą kartą prijungus viskas veiktų toliau. Taigi, iš esmės prijungti yra saugu, jokia informacija dėl to nenutekės.